Nowości

Wykończenie podłóg – praktyczne i często nietypowe rozwiązania

Różnorodność rozwiązań dotyczących aranżacji wnętrz w domach jednorodzinnych często przyprawia inwestorów o zawrót głowy. Nigdy do końca nie wiadomo, w jakim stylu oraz jakich materiałów użyć do zorganizowania sobie przestrzeni mieszkalnej. Kiedy tradycyjne opcje są dla nas nudne i nie wprowadzają żadnej unikatowości do naszych czterech ścian, warto sięgnąć po bardziej nietypowe rozwiązania.

W poniższym wpisie przyjrzymy się nieco bliżej podłogom, które pomimo swojej niezbyt dużej popularności, zdołały podbić serca wielu domowników. Rozwiązania mało tradycyjne, choć bardzo użyteczne są w dzisiejszych czasach numerem jeden dla osób decydujących się na wznoszenie jakichkolwiek obiektów budowlanych.

Posadzka z żywicy epoksydowej – znakomita forma podłoża do domu

Niegdyś różnego rodzaju posadzki kojarzono wyłącznie z zakładami produkcyjnymi czy halami magazynowymi. W późniejszym czasie zaczęto budować galerie handlowe i inne obiekty użytku publicznego, w których ten typ podłoża również świetnie spełniał swoją funkcję. Z uwagi na dobre właściwości tych materiałów, dopiero niedawno zdecydowano się używać posadzek żywicznych w domach jednorodzinnych.

moden podlogi

Podłoża te cechuje ogromna wytrzymałość i przede wszystkim trwałość. To alternatywa dla chociażby parkietu, który pod wpływem zbyt wysokiej temperatury czy podwyższonego poziomu wilgoci może zmieniać swój kształt i wymiary, a w konsekwencji zacząć skrzypieć i gnić. Posadzki żywiczne pozwalają uzyskać jednolitą płaszczyznę podłoża w każdym wnętrzu, bez konieczności tworzenia różnego rodzaju połączeń. To bardzo eleganckie i przede wszystkim łatwe w uzyskaniu rozwiązanie, odporne na zarysowania i świetnie prezentujące się przez długie lata.

Płytki bezfugowe – czy to dobre rozwiązanie na podłoże?

Fenomen płytek bezfugowych zdołano zaobserwować już kilka lat temu. To innowacyjne rozwiązanie, cieszące się popularnością nie tylko wśród projektantów czy architektów, ale też u osób zajmujących się samym kładzeniem kafelków. Stosowane na coraz częściej płytki bezfugowe nie stały się popularne wyłącznie z uwagi na swoją nietypową estetykę. Cechą przemawiającą za ich użyciem jest przede wszystkim brak konieczności wykonywania szczelin na fugi, które w późniejszym czasie stają się mocno zanieczyszczone. Specjalna struktura takich wyrobów pozwala na zachowanie równych krawędzi i umożliwia precyzyjne przyleganie do siebie poszczególnych kafelków. Do zalet takiego rozwiązania trzeba zatem zaliczyć łatwość czyszczenia, odporność na wilgoć oraz w niektórych przypadkach optyczne powiększenie przestrzeni.

Blacha ryflowana – industrialna forma wykończenia podłoża

Trzeba przyznać, że niewielka liczba inwestorów decyduje się na wykończenie swojej posadzki blachą ryflowaną. To rozwiązanie bardzo odważne, choć w ostatecznym rozrachunku budzące spory podziw i mogące cieszyć oko każdego, kto odwiedzi nasz dom. Zazwyczaj używa się w tym celu arkuszy blachy o grubości około 2 mm, które łączy się ze sobą w specjalny sposób. Zaletą takich podłóg jest bez wątpienia bezpieczeństwo. Jak wiadomo, są to wyroby odporne na ogień czy uderzenia, więc nie ma najmniejszej możliwości uszkodzenia ich podczas upuszczenia dowolnego przedmiotu.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394