dekoracje ścienneInspiracjeściany wewnętrzne

Złoty kolor wraca na salony

Złoty kolor wraca do łask projektantów i architektów. Jak pokazały mediolańskie targi iSaloni nie ogranicza się tylko do klasyki, ale efektownie flirtuje z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Pokazuje swoje nowe oblicza w odcieniach miedzi czy różu.

Złote tapety

Zdjęcie 1 z 22

Tapeta Giardini Kolekcja Vis a Vis

Złoto jak każda „gwiazda” budzi kontrowersje. Jedni ten kolor uwielbiają, inni uważają, że jest nazbyt ekstrawagancki i wyrazisty. Jest również szerokie grono osób, które najzwyczajniej w świecie boją się postawić na złote wykończenie ścian, mebli czy dekoracji. Zupełnie niepotrzebnie. To od wieków ukochany kolor artystów, który ma olbrzymi potencjał dekoracyjny. Wbrew dosyć powszechnej opinii, złote elementy we wnętrzu nie muszą być pretensjonalne i odczytywane jako manifest bogactwa. Wszystko zależy od ich wzornictwa i ogólnej koncepcji wizualnej domu lub mieszkania. Gustownie dobrane, złote akcenty sprawiają, że aranżacja jest nietuzinkowa.

[infobox color=”grey”]Złoto bardzo dobrze koresponduje z większością odcieni z palety barw. Ultranowoczesne bryły mebli w różnych odcieniach złota dobitnie pokazują, że kolor ten nie jest zarezerwowany dla wnętrz urządzonych sztuką dawną. Z powodzeniem odnajdzie się w minimalistycznych przestrzeniach.[/infobox]

Wszechstronność i uniwersalność złota bardzo dobrze widać na przykładzie tapet najlepszych światowych marek. Złoto potrafi stanowić dopełnienie orientalnych wzorów z manufaktury Jima Thompsona, będąc idealnym kompanem dla dalekowschodniej ornamentyki czy flory. Projektanci włoskiej marki Giardini postawili na klasyczny wizerunek złota w połączeniu z misternymi ilustracjami kwiatowymi.

Złoty kolor wraca na salony

Ciekawą propozycją włoskiej marki jest również katalog Vis a Vis, którego motywem przewodnim są proste wzory geometryczne w kontrastujących ze sobą różnych odcieniach złota. Ta kolekcja będzie stanowić ozdobę zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Wyróżnia ją bezpretensjonalny szyk i elegancja.

Bardzo różnorodne pod tym względem jest portfolio wzorów belgijskiej marki Omexco. Niezwykle efektownie prezentują się jednolite wzory z kolekcji Akoya. Część z nich wiernie odwzorowuje ręcznie złocone powierzchnie, inne imitują złote maty bambusowe. Ze względu na delikatną fakturę tapety te fantazyjnie mienią się na ścianie. Kwiat lotosu w secesyjnej, złotej odsłonie to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych wzorów z bogatej oferty Omexco (tapeta pochodzi z katalogu Lotus). Belgijska marka prezentuje również bardzo współczesne złote tapety bazujące na pasach w różnych odcieniach (kolekcja Mica).

Wyłącznym dystrybutorem tapet Jim Thompson, Giardini i Omexco w Polsce jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394