narzędziaNowości

Zredukuj pył w miejscu pracy z pomocą nowych rozwiązań od Festool

Zredukuj pył w miejscu pracy z pomocą nowych rozwiązań od FestoolJeśli w Twoim miejscu pracy jest zdecydowanie za dużo pyłu, wówczas z pomocą przyjdą nowe rozwiązania od firmy Festool. Mowa m.in. o akumulatorach Bluetooth, a ponadto zdalnym sterowaniu, odkurzaczu mobilnym oraz wygodniejszym wężu ssącym. Już dziś warto więc dołączyć do „Kampanii bezpyłowej” marki Festool, aby praca w Twojej firmie nie była zakłócana przez uciążliwy pył.

Do rodziny akumulatorów Festool dołączyły dwa modele o pojemności 5,2 i 6,2 Ah, które pracują z pomocą technologii Bluetooth. Wśród użytkowników narzędzi akumulatorowych z odsysaniem mają one szansę zrobić prawdziwą furorę.

Zmiany zaszły także w ofercie odkurzaczy, a dotyczą one nowego węża ssącego. Z jego pomocą praca (w dosłownym tego słowa znaczeniu) odbywa się naprawdę gładko. Zapomnijcie o uciążliwym zahaczaniu się węża, a powitajcie płynne odsysanie.

Kolejny ukłon w stronę profesjonalistów, to odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48. Łączenie Systainera z odkurzaczem nigdy nie było tak proste dzięki zwijaniu przewodu oraz zoptymalizowanym połączeniom SYS-Dock i T-LOC.

Nowości Festool okiem Eksperta

„Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska“ – wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. „Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza“ – podsumowuje Sławomir Trojan.

Nieporęczny przewód – w jaki sposób się go pozbyć?

Sposób pierwszy: pilot za pomocą którego możemy włączyć i wyłączyć odkurzacz

Jeśli już wykwalifikowany elektryk podłączy moduł Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48, wówczas z powodzeniem będziecie mogli je włączać i wyłączać za pomocą pilota. Ten z kolei otrzymacie po zamówieniu zestawu. Zostanie on umieszczony bezpośrednio przy wężu ssącym. Jego mocowanie jest bardzo proste. Wykorzystane zostały do tego dwie taśmy pasujące do modeli D27 i D36.

Sposób drugi: załączanie odkurzacza w automatyczny sposób wraz z urządzeniem akumulatorowym.

Połączenie akumulatorów Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI)  z modułem Bluetooth odkurzacza – to jeszcze bardziej praktyczne rozwiązanie. Jaki jest tego efekt? Możemy równocześnie wyłączyć narzędzie akumulatorowe oraz odkurzacz, jak również wyłączyć.

Cechą charakterystyczną akumulatorów Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah jest także ich niezwykła wytrzymałość oraz optymalne uwalnianie mocy. Dodatkowo szybka ładowarka Airstream SCA 8 z mechanizmem aktywnego chłodzenia sprawia, że ładowanie staje się bardzo efektywne. Całości dopełnia wyświetlacz LED, który zintegrowany z akumulatorem informuje nas o poziomie naładowania.

Korzystne jest także skorzystanie z usługi Service all inclusive proponowanej przez Festool. Zapewnia ona ochronę przed kosztami napraw – w tym z częściami zamiennymi – wszystkich narzędzi, akumulatorów i ładowarek przez 36 miesięcy.

Odkurzacz przemysłowy z mufą Cleantec i dedykowany mu wąż ssący

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na wysoką jakość odsysania, która zależy również od węża ssącego, Festool wprowadził jego niezwykle funkcjonalną wersję – elastyczną oraz gładką.

Nowy wąż i jego główne zalety, to głównie:

  • powłoka – dzięki temu, że jest gładka, wąż z powodzeniem płynnie przesuwa się po powierzchni unikając uciążliwego zahaczania,
  • stożkowy kształt (rozszerza się od 27 mm do 32 mm) – dzięki niemu zwiększona zostaje wytrzymałość i wydajność odsysania,
  • mufa Cleantec – umożliwia znacznie bardziej stabilne mocowanie na narzędziu, natomiast bagnetowy zamek sprawia, że można niezawodnie i szybko przyłączać oraz odłączać wąż ssący od elektronarzędzia.

Warto wiedzieć: Nowością jest możliwość błyskawicznego połączenia początkowych oraz końcowych elementów dwóch węży ssących. Aby zmaksymalizować elastyczność czasu pracy, do węża z łatwością można dołączyć moduł zdalnego sterowania Bluetooth.

Nowej generacji przemysłowe odkurzacze mobilne

Usprawnienie i zwiększenie wydajności odsysania jest teraz możliwe dzięki nowej generacji odkurzaczom mobilnym CT 26, 36 i 48. Oprócz tego urządzanie te można stabilnie łączyć z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox za pomocą Sys-Dock i T-LOC. Kolejnym udogodnieniem jest porządne i szybkie zwinięcie kabla dzięki zastosowaniu nowego mechanizmu (można też odłączyć go konieczności uciążliwego rozwijania).

Praca bez pyłu jest naprawdę możliwa! Wszystko to dzięki nowym urządzeniom od firmy Festool, które wprowadziła na rynek w styczniu 2018 r. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie www.festool.pl.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394