Bez kategoriiPoradniktynki wewnętrzne, gładzie, gipsyWykończenia

Jak zrobić gładkie ściany?

Nieskazitelnie gładkie ściany można uzyskać stosując gładź gipsową lub wapienną. Najczęściej wybiera się do tego celu gotowe mieszanki na bazie gipsu i wapna, które po zmieszaniu z wodą tworzą plastyczną masę.

Jak wykonać gładkie ściany, fot.: Baumit

Jak krok po kroku wygładzić ściany, aby osiągnąć równe ściany?

Ocena stanu podłoża

Pierwszym etapem pracy jest ocena stanu podłoża, które chcemy wygładzić. Powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość nierówności. Wiedza ta pozwoli nam podjąć decyzję czy wystarczy zastosować gładź, czy jednak konieczne będzie wstępne wypełnienie nierówności tynkiem.

Nakładanie gładzi giposowej

Gładź można nakładać na wszelkie podłoża mineralne – beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz gips, pod warunkiem, że są one zwarte, niepopękane i mają właściwą przyczepność. Przed aplikacją gładzi, konieczne jest gruntowanie, które wyrówna chłonność powierzchni.

Grubość jednej warstwy gładzi nie powinna przekraczać 3 mm. Sucha mieszanka zawiera bardzo drobne ziarno i nawet przy takiej niewielkiej grubości powłoki nie ma obawy o nierówności i nieestetyczne zatarcia.

Szlifowanie gładzi gipsowej

Równie ważnym etapem co nakładanie, jest szlifowanie pierwszej warstwy gładzi gipsowej . Pozwoli ono precyzyjnie wyrównać wszelkie niedoskonałości i tym samym przygotować podłoże pod ostateczne wykończenie. Warto podkreślić, że zastosowanie gładzi wapiennej pozwoli uniknąć kłopotliwego, ze względu na duże zapylenie pomieszczenia, szlifowania. Zaletą gładzi gipsowej, jak i wapiennej jest naturalnie biały kolor ścian i sufitów, dzięki któremu, każdy rodzaj farby dobrze kryje.

źródło: Baumit

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394