Inspiracje

Przestrzeń dla nastolatka

Pokój młodej osoby musi spełniać wysokie wymagania – ma zapewniać spokój, intymność i swobodę mieszkańca oraz odzwierciedlać jego zainteresowania.

pokoj-nastolatka-budotex

Jednocześnie być na tyle uniwersalnie urządzony, by nastolatek dobrze się tam czuł nawet po upływie kilku lat.

Urządzenie pokoju w taki sposób, aby był dostosowany do potrzeb dorastającego dziecka, nie jest łatwe. Często podejmujemy decyzje nie biorąc pod uwagę faktu, że nasza pociecha szybko dorasta i już za parę lat może źle się czuć w zbyt przesłodzonych pomieszczeniach. Warto postawić raczej na proste i funkcjonalne meble, które łatwo dostosować do przestrzeni pokoju, a więcej inwencji włożyć w wybór stylu, w jakim utrzymane będzie pomieszczenie. Ponadto dobrze, jeśli pokój nastolatka znajduje się w odosobnionej części mieszkania, dzięki czemu gwarantuje mu spokój i intymność.

Miejsce dla każdego

Pokój nastolatka to azyl, w którym spędza on czas samotnie lub w gronie swoich przyjaciół. Musi być urządzony funkcjonalnie, wygodnie i modnie. Styl, w jakim zostanie urządzone pomieszczenie dla nastolatka to duże wyzwanie, z uwagi na zmienne gusta samego użytkownika, jak i sezonowe trendy. Dlatego najlepiej zestawić ponadczasowe motywy i modne w danym sezonie akcenty kolorystyczne, które w przyszłości będzie można łatwo wymienić.

Dla młodej osoby, doskonale orientującej się w trendach, idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na nowoczesny, nieco futurystyczny styl i zestawienia bieli z mocnymi kolorystycznie akcentami. Biel ścian rozjaśni i optycznie powiększy przestrzeń, a dodatki w nasyconej barwie dodadzą wnętrzu charakteru. Odcieniem godnym polecenia na ten sezon jest Radiant Orchid, wybrany kolorem roku 2014. Ponadczasowym motywem ozdobnym na ścianach, do którego odnosi się już wiele pokoleń, jest na przykład manga. Rysunki w tym stylu na białym tle to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla młodego artysty – radzi Karolina Strzelczyk, Architekt Wnętrz z Pracowni Aranżacji Wnętrz Carolineart.

Urządzając taką przestrzeń pamiętajmy także o funkcjonalności. Biurko, niezbędny element młodzieżowego pokoju, to ważne miejsce dla naszego dziecka. To tu spędza najwięcej czasu odrabiając lekcje, czytając czy grając na komputerze. Miejsce musi być doświetlone – najlepiej, aby znajdowało się przy oknie. Kolejnym ważnym elementem są szafki, w których umieścimy wszystkie ubrania, książki i skarby nastolatka. Pojemne i zaplanowane z głową pozwolą uniknąć bałaganu.

pokoj-nastolatka-budotex1

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394