Aktualności

Dzwonek, domofon czy wideofon – jakie urządzenie wybrać?

Dawniej standardem był zwykły dzwonek do drzwi o charakterystycznym, drażniącym dźwięku. Dziś oferta producentów obejmuje rozmaite dzwonki, także bezprzewodowe, domofony i wideodomofony. Rozwiązania te mają przede wszystkim służyć bezpieczeństwu domowników. Jak wybrać najlepsze urządzenie?

Jaki dzwonek do drzwi wybrać?

Wybór dzwonka do drzwi nie może być przypadkowy. W końcu to właśnie jego dźwięk będzie oznajmiał przybycie gości, kurierów lub dostawców jedzenia. Pierwszym kryterium, jakie warto wziąć pod uwagę, jest sygnał, który wydaje dzwonek. Powinien być przyjemny, a nie denerwujący. Istotna jest także funkcjonalność.

Funkcjonalne dzwonki bezprzewodowe

Coraz częściej wybierany jest dzwonek bezprzewodowy. Jego niewątpliwe zalety to bardzo łatwy montaż i długi czas pracy na baterii. Wystarczy umieścić nadajnik z przyciskiem tuż przy drzwiach frontowych. Ostatecznie, dzwonek może zostać zainstalowany w pobliżu wejścia na posesję lub furtki.

Głośny dzwonek bezprzewodowy wyda dźwięk słyszalny we wszystkich pomieszczeniach. Co wtedy, gdy nie wiadomo, jaki rodzaj głośności będzie optymalny? Wielu producentów oferuje modele z regulacją decybeli. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Dzwonki bezbateryjne

Ciekawą alternatywą dla zwykłych produktów zasilanych z baterii, jest dzwonek bezbateryjny. Jak działa takie urządzenie? Siła, której człowiek używa do naciśnięcia przycisku w nadajniku, wytwarza energię. Dzięki niej sygnał jest przekazywany do odbiornika, podłączonego do zasilania 230V.

Bez względu na to, jaki dzwonek zostanie wybrany, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Jeśli ma być umieszczony za zewnątrz, powinien być wodoodporny i wytrzymały. Metalowa obudowa oraz solidny przycisk stanowią gwarancję, że dzwonek posłuży przez wiele lat.

Dlaczego warto mieć domofon?

Instalacja domofonowa zapewnia znacznie więcej korzyści niż sam dzwonek. Dzięki domofonowi, można po głosie rozpoznać osobę, która chce dostać się do domu lub na teren posesji. Domofon najczęściej montuje się przy bramie wjazdowej lub furtce. Stanowi element ogrodzenia budynku i zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo.

Jaki domofon wybrać?

Na rynku można spotkać różne rodzaje urządzeń do instalacji domofonowej. Na uwagę zasługuje na przykład domofon bezsłuchawkowy. Jest bardzo łatwy w użyciu. Kiedy ktoś naciśnie przycisk w nadajniku, odbiornik emituje sygnał dźwiękowy. Nie trzeba podnosić słuchawki. Wystarczy nacisnąć jeden z dedykowanych przycisków, żeby odebrać lub odrzucić połączenie.

Jeżeli w domu mieszkają dwie rodziny, doskonałym rozwiązaniem będzie domofon dwurodzinny. Odpowiednio zmodyfikowany wygląd nadajnika i dwa podpisane przyciski to komfort dla gości i gospodarzy. Osoby, które chcą wejść na posesję mogą zadzwonić do wybranej przez siebie rodziny. Taki domofon dwurodzinny, jeżeli jest prawidłowo opisany (najczęściej inicjałami i nazwiskami rodzin), pozwala uniknąć kłopotliwej pomyłki lub przeszkadzania domownikom, którzy nie spodziewają się gości.

Osoby mieszkające w gęstej zabudowie, z pewnością wykorzystują domofon do bloku. Czy można go wymienić? Tak, najczęściej wymianie podlega kaseta domofonowa, znajdująca się w mieszkaniu. Warto wybrać kasetę renomowanego producenta, która zapewni wygodę użytkowania i będzie trwała.

Zalety wideofonu

W niewielkim lub średnim domku, dobry domofon analogowy i dzwonek do drzwi z pewnością wystarczy. Jeżeli jednak celem jest większy standard bezpieczeństwa, warto rozważyć inne rozwiązanie. Coraz częściej inwestorzy decydują się na montaż wideodomofonu.

Jak działa wideodomofon? W zasadzie tak samo jak zwykły domofon, ale pozwala usłyszeć głos i jednocześnie zobaczyć obraz. Mając wideodomofon furtka brama jest sterowana dedykowanymi przyciskami. Kiedy ktoś zadzwoni, można z nim porozmawiać lub otworzyć zamek wejściowy i wpuścić go do środka.

Nowoczesny wideodomofon WiFi daje jeszcze więcej możliwości. Niektóre modele pozwalają na obserwowanie otoczenia, rejestrowanie obrazu i dźwięku, a nawet posiadają wbudowane czytniki linii papilarnych. Zapewniają też wybrać opcję „nie przeszkadzać”, czasowo wyłączając powiadomienia. Dzięki modułowi WiFi, na ekranie smartfona domownik może sprawdzić, kto chce wejść do domu.

Rozwiązania dla bezpieczeństwa całej rodziny

Nowoczesne dzwonki, domofony i wideodomofony to rozwiązanie, które służą bezpieczeństwu. Warto wybrać takie urządzenie, które pasuje do charakteru posesji oraz oczekiwań wszystkich domowników.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394