Budowaściany drewniane, szkieletowe, prefabrykowaneściany murowane

Prefabrykowane domy keramzytowe zyskują popularność

Doświadczenie pokazuje, że domy wykonane z keramzytu się nie tylko tańsze w budowie, ale także oszczędniejsze w eksploatacji niż domy wybudowane metodami tradycyjnymi. Wszystkie parametry tego wypalanego w wysokiej temperaturze, ekologicznego materiału, takie jak współczynnik przenikania ciepła lub jego dźwiękoszczelność są lepsze od parametrów cegły, betonu komórkowego lub drewna.

Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym z gliny i wypalanym w temperaturze ponad 1200 °C. W procesie produkcyjnym traci wszystkie szkodliwe składniki, przez co jest materiałem zdrowym i ekologicznym. Charakteryzują go doskonałe parametry izolacyjne, jest to także materiał idealnie dźwiękoszczelny, odporny na mróz oraz niepalny. Wykazuje dużą odporność na działanie gnilne i zagrzybienie. Dzięki tym właściwościom dom z keramzytu jest bezpieczny, wygodny oraz tani w użytkowaniu.

Współczynnik przenikania ciepła dla keramzytu wynosi od 0,08 do 0,1 W/m²K, co oznacza, że dom wykonany z tego materiału jest znacznie cieplejszy niż domy wykonane z innych materiałów, takich jak cegła (0,16 – 0,29 W/m²K), beton komórkowy (0,13-0,2 W/m²K), drewno (>0,29W/m²K) czy też silikaty (0,8 – 1,0W/m²K). Przekłada się to na mniejszą ilość izolacji niezbędnej do ocieplenia domu oraz niższe koszty jego ogrzania – mówi Tomasz Kubrycht, właściciel firmy Budwesta.

Technologia oparta na prefabrykatach pozwala na duże oszczędności już na etapie budowy. Idealnie gładkie ściany wykonane z prefabrykatów ułatwiają nałożenie izolacji oraz nie wymagają zastosowania wewnętrznych tynków. Natomiast fabryczne umieszczenie w ścianach rurek na instalację elektryczną oraz bruzd na instalacje wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz grzewczą sprawia, że prace wykończeniowe przebiegają bez zakłóceń. Budowa domu w tej technologii możliwa jest o każdej porze roku, także zimą.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394